NL

Is endoscopic trans-sphenoidal selective adenoma resection superior and cost-effective compared to medical treatment with cabergoline? A cohort multiple randomized controlled trial for treatment of microprolactinomas  – ZonMw

Prolactine is het hormoon dat onder normale omstandigheden bij vrouwen na de zwangerschap ervoor zorgt dat de borstvoeding optreedt. Prolactine wordt ook bij mannen aangemaakt, maar de functie bij mannen is onduidelijk. Over het gebruik van dit middel tijdens de zwangerschap is nog te weinig bekend. Bent u zwanger of wilt u zwanger worden, overleg dan met uw arts of u dit middel kunt blijven gebruiken. Of u mag autorijden, hangt af van uw aandoening en van welke bijwerkingen u last heeft. Bij bepaalde aandoeningen en bijwerkingen mag u niet autorijden.

Dit betekent dat u op dat moment ook weer zwanger kunt worden. Als u dit niet wilt, is het verstandig om een anticonceptiemiddel te gebruiken (condoom, spiraaltje, orale anticonceptie; overleg dit met uw arts). Als u wel een kinderwens heeft, is het belangrijk om dit vooraf met uw arts te bespreken. Anders dan met bijwerkingen die lichamelijke klachten veroorzaken, bespreken gebruikers van dopamine-agonisten deze bijwerking niet snel met hun arts. Men is zich er niet van bewust of – belangrijker nog – men schaamt zich ervoor. Daarom zouden endocrinologen hun patiënten actief moeten voorlichten over deze mogelijke bijwerking en op vervolgafspraken hiernaar moeten informeren. Dopamine-agonisten worden ingezet bij een aantal aandoeningen, waaronder een teveel aan prolactine .

  • Om uw nierfunctie te meten, wordt voor iedere kuur uw bloed en soms ook uw urine onderzocht.
  • De voordelen en de risico’s van een geneesmiddel verschilt per individu.
  • Dopamine is een hormoon dat in de hersenen wordt aangemaakt.
  • De stemmingswisselingen zijn gebleven, gelukkig slaap ik wel weer door .
  • Door de behandeling kan de aanmaak van nieuwe bloedcellen door het beenmerg verminderen.

Sommige dopamine-agonisten lijken meer kans te geven op deze bijwerking, maar die worden niet gebruikt bij een prolactinoom. De meest voorkomende hypofysetumoren zijn hypofysegezwellen die prolactine produceren . Ze beslaan zo’n 66 procent van alle hypofysegezwellen die klachten geven. Hoewel een prolactinoom goedaardig is, kunnen de klachten hevig zijn. Veelvoorkomend zijn hoofdpijn, problemen met het zien en uitval van de hypofysaire functies, waardoor bijvoorbeeld onvruchtbaarheid ontstaat. Daarnaast kan bij mannen borstvorming optreden en bij vrouwen tepeluitvloed.

In verband met de kans op hartklepaandoeningen de laagst mogelijk effectieve dosering aanhouden. Soms kan hierna Anabolen kuur Kopen online Online en eenvoudig met bitcoin of IDEAL toch nog wat melk uit de borsten komen. Mogelijk zal deze aangeven het medicijn nog een keer te gebruiken.

MedicatieCombinatieCheck

Uw behandeling kan ervoor zorgen dat u minder zin in eten hebt. Als u afvalt binnen korte tijd, dan heeft dat een negatief effect op de algemene gezondheidstoestand. In een goede voedingstoestand kunt u de behandeling doorgaans beter aan en heeft u minder kans op complicaties. Tijdens de behandeling kunt u last krijgen van het hand-voet syndroom. Handen en voeten zijn dan pijnlijk, rood en gezwollen en kunnen tintelen of dood aanvoelen.

Vroege behandeling met levodopa bij de ziekte van Parkinson

Uw vinger of teen is dan rood, pijnlijk en vaak ook warm en gezwollen, soms met pus gevuld. Zie ook de website voor meer informatie over vermoeidheid. Deze vorm van bloedarmoede is niet te behandelen door anders te gaan eten dan u gewend bent. Daarom is het raadzaam om bij bovengenoemde klachten contact op te nemen met uw behandelend arts. In het beenmerg worden nieuwe bloedcellen aangemaakt. Door de behandeling kan de aanmaak van nieuwe bloedcellen door het beenmerg verminderen. Dan treedt een tekort aan verschillende bloedcellen op.

Deze informatie is gecontroleerd door deskundigen.

De NHG-Standaard Slaapproblemen en slaapmiddelen raadt aan voor patiënten met ernstige RLS zo nodig een proefbehandeling met een dopamineagonist te overwegen. Ondanks de onvoorspelbaarheid van het optreden en de ernst van bijwerkingen is er naar gestreefd veel gerapporteerde bijwerkingen in het systeem op te nemen. Op de informatie voor de patiënt zijn slechts de bijwerkingen die bij meer dan 10% van de patiënten voorkomen gemeld. Door de behandeling kan de leverfunctie verstoord raken. Stoornissen van de leverfunctie zijn vaak te zien aan afwijkingen in het bloed.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *